Bohaterowie The Dark Artifices

Emma Carstairs: Blondynka, niebieskie oczy. Jej parabatai to Julian Blackthorn. Od zawsze wiedziała, że jest jedną z Nephilim. Jej najlepszą przyjaciółką jest Cristina Moralez. Emma lubi walczyć, trenować i zabijać (to jej pasja). Zawsze chciała być twardzielem - jak Jace Lightwood. Jest zagorzałym wojownikiem i najbardziej utalentowanym młodym Nocnym Łowcą od czasów Jace'a. Nie ma specjalnych mocy, po prostu ciężko pracuje. Boi się oceanów. Opowiadanie dowcipów o blondynkach przy niej, to dobra droga, by znaleźć się w szpitalu. „Ojej, czy ja właśnie upuściłam na twoją głowę gigantyczny miecz? Chyba tak! Przecież jestem blondynką!” Jej ulubiona broń to kusza i chakramy.

Julian "Jules" Blackthorn: brązowowłosy parabati Emmy. Bardzo chudy, wysoki i delikatny. Wrażliwy, noszący ciemne ubrania, obgryza paznokcie i obciąga rękawy. Ma zielone oczy. Podobnie jak reszta jego rodziny, ma w sobie krew fearie. Ma przybranego starszego brata, Marka Antonego, który jest dziwny. Julian jest troskliwy i uparty, bardzo pewny siebie, ale nie jest osobą, która otwiera się na wielu ludzi. Na jego ramionach znajduje się ogromna odpowiedzialność, do której jest zobowiązany i która powoduje, że bardzo różni się od Jace'a i Willa. Jest zabawny, ale nie w taki sam sposób jak oni. Jest seksowniejszy od innych Nocnych Łowców - Będzie bogiem seksu( :D ), jednak nie będzie seksowny w taki sam sposób jak Jace, Will czy Jem. Ma uczulenie na mieszanki owoców.

Helen Blackthron: siostra Marka, córka Arthura. Wcześniej znana jako dziewczyna Aline Penhallow. Helen jest opisana z Mieście Zagubionych Dusz. Ma jasnoblond kręcone włosy,  niebieskozielone oczy (te oczy są cechą rodzinną), drobna, jej uszy są lekko spiczaste z powodu krwi faerie w jej rodzinie.

Mark 
Jest najstarszy z rodziny. Jego drugie imię to Antony. Ma jasne blond włosy jak Helen, ale jego oczy nie są niebieskozielone – jedno oko ma niebieskie, a drugie złote. Jest wysoki i szczupły. Ma w sobie krew faerie, więc jego budowa kości jest raczej delikatna. Jego ulubioną bronią są zakrzywione, jednosieczne miecze jak katany.

Olivia 
Jej pseudonim to Livvy. Tyberiusz to jej brat bliźniak. Jej włosy są brązowe tak jak Juliana. Kiedy się urodziła jej oczy były szare, ale zmieniły kolor na niebieskozielony. Ma długie rzęsy i wydatne usta. Jest niezwykle zwyczajna, przynajmniej na powierzchni. Wewnątrz jest osobliwa. Jest o dziewięć miesięcy młodsza od Julesa. Jej ulubiona broń to rzutki z trucizną.

Tyberius
Jego pseudonim to Tibs. Jego siostrą bliźniaczką jest Olivia. Stara się wyglądać inaczej niż inni, do czego zniechęca go Jules z czystego uporu. Ma czarne włosy i szare oczy. Ma długie rzęsy i wydatne usta jak jego siostra. Jest niezwykle dziwny. Ulubiona broń: Livvy zabije każdego, kto spojrzy na niego krzywym okiem, więc po co się męczyć?

Cristina
Jej pseudonim to Carmen. Jest Hiszpanką. Pochodzi z Meksyku. Jest jednym z niewielu dzieckiem mieszkającym w Instytucie, którego rodzice żyją. Ma przepiękne czarne włosy, choć część ma pomalowane na czerwono i ciemnobrązowe oczy. Cristina generalnie denerwuje się wtedy, gdy ktoś zrani osobę, na której jej zależy. Potem uśmiecha się słodko i planuje zabić cię we śnie jak ninja. Jest najlepszą przyjaciółką Emmy. Lubi walczyć bronią łańcuchową taką jak surujin.

Drusilla 
Ma tylko trzynaście lat. Mówią na nią Silla. Ma brązowe włosy i niebieskozielone oczy. Jako jedyna z rodziny ma piegi. Większość z Blackthornów jest wysoka i szczupła, to ona wyrośnie na niską i o okrągłych kształtach.

Octavius i Ariadne
Są jeszcze mali. Tavvy ma tylko sześć lat, a Ari pięć. Oboje mają brązowe włosy i niebieskie oczy.

Poza wyżej wymienionymi postaciami w TDA spotkamy tych, którzy przeżyli bitwę w ostatniej części Darów Anioła.

Opracowanie: Gladys i Chaleur
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz