Krótkie streszczenie


Los Angeles, 2012 r. Minęło pięć lat od wydarzeń w TMI, kiedy Nefilim stanęli na skraju zapomnienia, a Nocna Łowczyni Emma Carstairs straciła swoich rodziców. Po krwi i przemocy, której doświadczyła jako dziecko, Emma poświęciła życie, by zwalczać demony i zostać najlepszym, najszybszym i najbardziej zabójczym Nocnym Łowcą od czasu Jace'a Ligtwooda. Wychowując się w Instytucie w LA, jej parabatai został jej najlepszy przyjaciel, Julian Blackthorn. Podczas prowadzenia polowania na tych, którzy spowodowali śmierć rodziców Emmy, ślady prowadzą ich do osób, do których zawsze uczono ich zaufania. W tym samym czasie, Emma zakochuje się w osobie, w której absolutnie nie może, bo zabrania tego Prawo Nocnych Łowców. Na tle pełnego blichtru Los Angeles, Emma musi uczyć się ufać swojej głowie i sercu, badając demoniczny spisek, który rozciąga się od otwartego przez czarowników nocnych klubów do na Sunset Strip do zaczarowanego morza, które podmywa plaże w Santa Monica."

Pierwsza książka z tej serii zostanie opublikowana w 2015 r. Książek w serii będzie trzy.

I jeszcze urywki wypowiedzi Cassie:
"(..) charaktery z TMI potrzebują odpoczynku. Nowa historia oznacza nowy konflikt i nową tragedię, a oni już wystarczająco przeżyli. Lepiej zacząć z nowymi niewiniątkami w nienaruszonym stanie i rujnować ich życie powoli. "
"Zawsze chciałam umieścić powieść w LA, gdzie dorastałam. Zawsze chciałam napisać historię miłosną opartą na przyjaźni. Zawsze chciałam pisać o wielkiej rodzinie (o Blackthornach w tym przypadku). Zawsze kochałam historie ludzi, którzy wracają do siebie po długim czasie. Pragnęłam wykreować bohatera subtelniejszego charakteru i bohaterki bardziej w stylu badgirl."

1 komentarz:

  1. Czekam z niecierpliwością na 6 część The Mortal Instruments no a po takiej zapowiedzi także na The Dark Artifices.

    OdpowiedzUsuń