niedziela, 14 kwietnia 2013

Druga część wywiadu z Cassie :)Przed Wami druga część wywiadu z Cassie przeprowadzonego przez TMI Source. Link do pierwszej części znajdziecie tutaj. Wywiad dotyczy oczywiście Diabelskich Maszyn, a w szczególności Mechanicznej Księżniczki i zakończenia serii. Miłego czytania! :)TMI Source: Jaka część pisania w świecie Piekielnych Maszyn była twoją ulubioną?
Cassie: Och, nie mogę wybrać jednej! Zawsze kochałam epokę wiktoriańską, a w szczególności Londyn, więc pisanie o tym to była wspaniała zabawa. Podobnie pisanie o Tessie i Will’u, którzy kochają czytać  sprawiło mi dużo radości. Kocham też pisać o postaciach takich jak Jem, które są bardzo dobrymi, otartymi duszami.  I patrząc na tamtą epokę, Nocni Łowcy byli zachwycający.

TMI Source: Która książka z serii Piekielnych Maszyn była dla ciebie największym wyzwaniem jako pisarza?
Cassie: Każda z nich stawiała własne wyzwania. Teraz mogę powiedzieć, że Mechaniczna Księżniczka, bo jest najświeższa w mych wspomnieniach i dlatego, że jest wokół niej tak wiele napięcia. Ale sprawia to tylko dodatkową radość!

TMI Source: Którzy bohaterowie byli twoimi ulubionym do opisywania w tej serii?
Cassie: Kolejny trudny wybór! Zawsze lubię pisanie o Magnusie, a miałam jeszcze więcej zabawy z Woolsey'em Scott'em w Mechanicznej Księżniczce. Henry, Charlotte i ich wątek również byli dobrzy. Ale szczerze, związek między Tessą, Will'em i Jem'em napędza całe to show.

TMI Source: Która z postaci w tej serii najbardziej dojrzeje? 
Cassie: Dobre pytanie. Tessa, Will i Gabriel.

TMI Source: Stworzyłaś dość dynamiczny, miłosny trójkąt, który podzielił fandom i kompletnie nie mamy pojęcia jak to się rozegra. Jesteś z tego dumna? Lubisz patrzeć jak fandom angażuje się dla którejś pary i miłości do tych postaci?
Cassie: Muahhaha! Jestem z tego dumna. Tak, lubię te reakcje i jestem też odrobinę przerażona nimi.

TMI Source: Axel Mortmain jest zupełnie innym czarnym charakterem niż Valentine lub Sebastian w Darach Anioła. Co jest takiego w Mortmain'ie, że jest on tak intrygującym czarnym charakterem?
Cassie: Mortmain był biznesmenem. W rzeczywistości był on oparty na prawdziwym przedsiębiorcy, który prowadził swoją działalność w sposób podobny do wyzysku. Nikt nie wie o jego planach, jednak są one dopracowywane przez dłuższy czas. Jedną z rzeczy, które lubiłam w pisaniu o Mortmain'ie był jego kontekst historyczny.

TMI Source: Choć obie serie (Piekielne Maszyny i Dary Anioła) istnieją w świecie Nocnych Łowców, to jest między nimi wiele różnic, włącznie z okresem historycznym . Jak sądzisz, co jest największą różnicą między tymi dwoma seriami i ich podstawami?
Cassie: Stroje. Żartuję! Myślę, że obie serie zawierają dużo podobnych motywów, ale sposoby ich odgrywania są bardzo różne. Niedługo zrozumiesz co mam na myśli! Ze wszystkich oczywistych różnic, myślę, że różnica kulturowa jest największą, bo bardzo wpływa na postawę bohaterów. Charakterystyczna w Piekielnych Maszynach jest powściągliwość postaci, a w Darach Anioła są one dużo bardziej otwarte emocjonalnie i impulsywne. To sprawia, że chwile spontaniczności i dzikości w Piekielnych Maszynach są tak ekscytujące! Piekielne Maszyny są również mniejszą historią. Stawką jest los tych postaci i Londyn. W Darach Anioła losy całego świata wiszą na włosku. Jedne są pełne przygód, drugie bardziej intymne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz